93% OF CHICKS DIG IT
Theres lot of scents to choose from..which all smell so nice..I usually wait for a sale then buy alot,and give as gifts.
What an awesome product and so many scents to choose from, and so many uses other than just for a bubble bath, I also use it on my dog when I give her a bath, I would rather use the bubble bath rather than dog shampoo and the cost is whole lot better and the bottles are large and will last along time. Thanks for making such a great product.
Used this for many years always my go to bubble bath, leaves no tub ring and it makes your skin soft and clean and leaves a good smell.
Love it. Have used it for years. So many different uses not just baths but great silverware polish, cleans mirrors and glass without streaks, laundry pretreat and it comes in a sensitive skin format. Love love love it :)
Smells so good, used this so many years ago and still have the same bottle. We used to buy it when they only had the one in the Pink bottle,not sure what the scent was but it smelled fantastic
Love this product! Multiple uses for this one product, which is convenient at times. Leaves no ring around the bath tub and smells great!
JUST A DAB WILL DO YOU..GIVES LOTS OF BUBBLES AND NO RING AROUND THE TUB WHEN YOU ARE DONE..IT IS ALSO GREAT FOR WASHING FLOORS..LEAVES FLOORS SHINEY AND STREAK FREE.
When I want lots of bubbles in my bath, I would always use my Avon Bubble Bath. I like the Blushing Kiss Bubble Delight and the Lavender Garden Bubble Delight. Sometimes I add a little bit of skin-so-soft in with my bubble bath.
Not only does it produce a lot of bubbles it smells good too. I have to agree with the fact that you would need to use a generous amount in order to get lots of bubbles that stay. Has anybody noticed that it does not leave a ring around the tub? I have also used the bubble bath to clean my bathrooms, windows and my eye glasses. I mean, why not... It is certainly affordable. Makes the house smell nice too. Use 1 1/2 capfuls per Gallon of water. For doing your laundry I use 2-3 capfuls in a load. For a 24 fluid oz costs about $8.
These reviews are the subjective opinions of ChickAdvisor members and not of ChickAdvisor Inc.